CCTV ve Video Kontrol Sistemleri

CCTV (Kapalı Devre Kamera) Sistemleri sayesinde farklı mekanlarınızı bir veya birden fazla noktadan sürekli olarak izleyebilir ve kayıt edebilirsiniz. Her türlü tesisin özelliklerine göre ayrı ayrı projelendirdiğimiz kamera sistemleri ile hem tesiste olabilecek hırsızlık olaylarına karşı duyarlılık arttırılmakta hemde uygulanan üretim izleme sistemi ile personel verimliliği arttırılmaktadır.Oluşabilecek iş kazaları, toplumsal olaylar, iş verimi azaltmaya yönelik girişimlerde işletmelerde kullanılan kamera sistemlerinden alınacak görüntüler yasal olarak delil sayılmaktadır

Kameralar ve bunlara bağlı kayıt/kontrol donanımları çeşitli maksatlarla izlenmek istenilen mahallerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Video sistemlerinin en önemli amacı gelişen olayları izleyerek veya alarm sistemleri vasıtasıyla anında tespit etmek ve müdahale etmek olmakla birlikte yapılan kayıtları izleyerek daha sonradan olaylardan haberdar olmak ve delil elde etmek de mümkündür.Yaygın olarak bilinen adıyla Kapalı Devre Televizyon (CCTV) sistemlerine bilgisayar ve network teknolojisinin devreye girmesiyle birlikte özel kablo ve kontrol donanımları kullanılması gereği ortana kalkmış ve açık bir platform haline dönüşmüştür. Video sistemlerinin diğer güvenlik, geçiş kontrol sistemleri ve bina kontrol sistemleriyle entegrasyonu kolaylaşmış hatta talep edilir hale gelmiştir.Kameralar sadece videonun izlenmesi ve kayıt edilmesi ile kalmayıp bir takım yazılım ve donanımların eklenmesiyle operatör müdahalesine gerek kalmadan alarmlar üretebilir, çeşitli obje ve plakaları tespit edebilir hale gelmiştir. Kameraların değişik sektörlerde güvenlik ve güvenlik dışı maksatlarla kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır

Akıllı Video Analiz

CCTV sistemlerinde elde edilen görüntülerin bilgisayar yazılımlarıyla analiz edilip bir takım işlemler yapılması, alarmlar üretilmesi, sonuçlar üretilmesini sağlayan sistemlerdir. 

İnsan Sayma / Raporlama

Kişi sayma sistemi, IP Kameraları sensör olarak kullanan, piyasadaki en gelişmiş insan sayma sistemidir. Tek bir PC, 32 farklı noktaya yerleştirilmiş kameradan gelen görüntüleri analiz ederek %95’in üzerinde bir doğruluk oranıyla insan sayma ve raporlama işlemini gerçekleştirir.

Plaka Tanıma Sistemleri

Plaka tanıma sistemi sayesinde tamamen otomatik olarak gerçekleşen çalışma sistemi ile sisteme tanımlı olmayan araçların geçişleri önlenir. Şüpheli, yabancı veya yetkisiz bir aracın kaçak giriş yapma teşebbüsü durumunda ise alarm üreterek güvenlik önlemi alınmasını sağlamaktadır.